InovasyonHaberleri

Türk Markasına Suudi Arabistan Onayı

Isı, ses,nem, rutubet ve radyasyon önleyici yeni nesil yerli ve milli duvar kaplama sıvası Nishplas Suudi Arabistan’ın mega inşaat projelerinde kullanılacak.

Nishplas firma yetkilileri tarafından basınla paylaşılan Osama Al Ali imzalı tavsiye mektubunda 1964 yılında kurulan CEG (Consulting Engineering Group) firmasının tüm projelerinde Türk Nishplas ürünlerini kullanacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz aylarda İngiliz IKAR Holdings ile ortaklık yapan Türk firması 29 Nisan da Almanya’nın Düsselldorf şehrinde dünya lansmanı gerçekleştirmişti.

Tamamen organik içerikli olduğu için çevreye/doğaya zarar vermeyen ve geri dönüştürülebilir özelliğe sahip Nishplas’ın The Line (Neom) gibi dev inşaat projelerinde de kullanılacağı belirtildi.

Ürün doğal içeriği sayesinde elektromanyetik dalgaları ve radyasyonu da minimize ediyor

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Nishplas CEO'su Zeydin Bozkurt;

"Estetik görüntüsü ile dikkat çeken, çevre dostu ürünümüzü uluslararası ortağımız IKAR Holdings ile küresel ölçekte büyütmekten büyük onur duyuyoruz. 

Ürünümüzle kısa sürede sektör standartlarını değiştireceğimize inanıyor ve sektörde uluslararası pazarda lider olmayı hedefliyoruz."

6 yıl gibi kısa bir sürede 20 ülkeye ihracat yapmayı başardıklarını söyleyen Bozkurt, 2023 Hedeflerinin Avrupa'nın tamamına, Amerika ve Körfez ülkelerine ürün ihraç etmek olduğunu belirtti. 

Zeydin bozkurt sözlerini, çalışma arkadaşları ile IKAR Holdings’in grup başkanı Sertan Ayçiçek'e üstün çabaları için teşekkürlerini ileterek sonlandırdı.

İnovasyon Platformu: İşletme, Üretim, Pazarlamacılık

65
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@inovasyonplatformu.com.tr

inovasyonplatformu.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.