InovasyonHaberleri

DÜNYA İNOVASYON OKULU ÇANKAYA BİL KOLEJİ ORMAN OKULU LANSMAN PROGRAMI YOĞUN KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ!

Dünya İnovasyon Okulu Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Açılışı, Velilerin Davet Edildiği Büyük Bir Lansman Programı ile Duyuruldu!

Çankaya BİL Koleji Orman Okulu, açılışını düzenlenen lansman programı ile tüm velilere duyurdu. 1995 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı, BİL Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Mustafa AYDIN tarafından kurulan ve Eğitim Girişimcisi Ümit KALKO’nun Strateji Geliştirme Kurulu Başkanlığını yürüttüğü BİL Eğitim Kurumları, Türkiye’nin dört bir yanında 40 Kampüs, 35 Kurs, 10 Çocuk Üniversitesi ile 28 yıldır eğitime yön veriyor. Çankaya BİL Koleji Orman Okulu lansman programına; İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi, Duvarsız Okul Kurucusu Şükran EVİRGEN, BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürü Elif PEHLEVAN, Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Kurucusu Metin İlyas METİN, BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürlük Koordinatörleri, veliler, basın mensupları ve çok sayıda konuk katıldı.

Müzik dinletisi ile başlayan lansman programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti. Açılış konuşmalarını BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürü Elif PEHLEVAN ve Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Kurucusu Metin İlyas METİN yaptı.

ÇANKAYA BİL KOLEJİ ORMAN OKULU DOĞADA EĞİTİM SERÜVENİ İLE TÜRKİYE’DE BİR İLKE İMZA ATIYOR!

Çankaya BİL Koleji Orman Okulları lansman programının açılış konuşmasını BİL Koleji Genel Müdürü Elif PEHLEVAN gerçekleştirdi. Çankaya BİL Koleji Orman Okulları Ankara’da ve tüm Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin heyecanına değindi. Elif PEHLEVAN konuşmasında, 

BİL Eğitim Kurumları Genel Müdürü Elif PEHLEVAN konuşmasında; İstanbul Aydın Üniversitesi güçlü iş birliğiyle oluşturulacak yeni eğitim programıyla Çankaya BİL Koleji Orman Okulunda, öğrencilerimizin öz güven, öz saygı kavramlarını kazanmaları ve geliştirebilmeleri için ormanda ya da ağaçlık alanda öğrencilerimizin aktif katılım yöntemleri ile sürekli olanakların sunulduğu doğada öğrenme ortamının oluşturulacağını ifade etti.

Çankaya BİL Koleji Orman Okulu Kurucusu Metin İlyas METİN, konuşmasında Çankaya BİL Koleji Orman Okulunda; anaokulu, ilkokul, ortaokul kademelerinde öğrencilerin ağaca tırmanmaları, dalından meyve yemeleri, ormanda topladığı farklı nesnelerle özgün yemek tariflerini oluşturmaları, çevresindeki yeşilliğin farkına vararak isimlendirmeleri, elindeki doğal nesnelerle farklı ürünler türetmeleri ve aynı zamanda Millî Eğitim Bakanlığı öğretim programının kazanımları da edinmelerinin hedeflendiğini belirtti.

 

 

 

İSTANBUL AYDIN ÜNİVERSİTESİ AKADEMİSYENİ, DUVARSIZ OKUL KURUCUSU ŞÜKRAN EVİRGEN’DEN “DOĞADA VE HAYATIN İÇİNDE DUVARSIZ EĞİTİM” SEMİNERİ

Çankaya BİL Koleji Orman Okulu lansman programında İstanbul Aydın Üniversitesi Akademisyen, Duvarsız Okul Kurucusu Şükran EVİRGEN tarafından ”Doğada ve Hayatın İçinde Duvarsız Eğitim“ semineri verildi. Doğa temelli gelişim ve öğrenme, okul dışı öğrenme, çocukların öğrenmesini sınırlayan engellerin kaldırılması ve esnek eğitimin önemi, ekopedogojik eğitim anlayışını Çankaya BİL Koleji Orman Okulu ile uyumlu şekilde planlamalara başlandığını veliler ile paylaştı.

İnovasyon Platformu: İşletme, Üretim, Pazarlamacılık

83
Bize Ulaşın

Merkez mahallesi mutlu han sokak no:17/2 Bartın/Sakarya

info@inovasyonplatformu.com.tr

inovasyonplatformu.com.tr adresinde yer alan haberlerin iktibas edilirken kaynak gösterilmesini bekleriz.
Sitemizde yer alan haberin telif hakları Ana Medya firmasına aittir, kaynak gösterilmeden ve link verilmeden iktibas edilemezler.
Bu içeriğin kullanımıyla ilgili yasal yükümlülükler kullanıcıya aittir.